Saraybosna Üniversitesi Bölümleri

universitesi bolumleri

Köklü bir geçmişi olan saraybosna üniversitesini seçme sebeplerinizden biri ise akademik geniş imkânlarının olmasıdır. saraybosna üniversitesi bölümleri oldukça çoktur. Bu üniversite pek çok bölümde gençlere kaliteli, yenilikçi ve çağdaş bir eğitim sunmaktadır. Bunun içinde tercih sebebidir.

Saraybosna üniversitesi bölümleri arasında ilk olarak sosyal bilimler fakültesi yer alıyor. Bu fakülte de politik bilimler, sosyoloji, gazetecilik, sosyal hizmetler ve güvenlik bölümleri yer alıyor. Lisans derecesi bölümleri ise; hukuk, güvenlik, iş idaresi, kriminal bilimler, ekonomi ve yönetim ve sosyal hizmet bölümlerini kapsar. İktisat fakültesi master derecesi bölümleri ise şöyledir; işletme ve iktisat yönetimi bölümleridir. Hukuk fakültesi master dereceleri ise medeni hukuk bölümü, kriminal hukuk bölümü, devlet ve hukuk tarihi bölümü ve devlet ve kamu hukuk bölümüdür. hümaniter bilimler lisans derecesi bölümü sosyoloji, felsefe, psikoloji, spor, tarih, fizik eğitimi, okul öncesi eğitim ve pedagoji bölümlerdir. Felsefe fakültesi master bölümleri ise tarih, felsefe, dil bilimleri, edebiyat ve psikoloji bölümleridir. Spor fakültesi bölümü ise spor sahası ve fiziki eğitim bölümleri ile karşımıza çıkıyor. Teknik bilimler lisans derecesi bölümleri de elektrik, inşaat, makine mühendisliği, mimarlık ve ulaşım ve iletişimdir. Tıp fakültesinde ise tıp, ilâçbilim, diş hekimliği, medikal sağlık hizmetleri ve veterinerlik bölümleri yer alıyor. Doğal bilimler ve biyoteklonoji fakültesi fizik, kimya, coğrafya, biyoloji, ormancılık, ziraat ve bahçe bitkileri bölümleri ile karşımızda yer alıyor. Güzel sanatlar fakültesin de grafik, resim sanatı, drama, heykelcilik, yayımcılık, ürün tasarımı, orkestra yönetimi bölümleri vardır. Ormancılık fakültesi ise orman koruma, orman kullanma, orman ekolojisi, orman ulaştırma ve avcılık bölümleri bize hep doğa sevgisini hem de her bölümün en iyi şekilde eğitimini veriyor. saraybosna üniversitesi pek çok bölümleri ile geleceğinize aydınlık olarak ve bir adım önde başlamanıza imkân tanıyor.

Saraybosna üniversitesi bölümleri geleceğimize ışık oluyor. Bu kadar iyi bir üniversite de hangi bölümü seçsem diye karasızsanız eğer Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanları ile irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz. Bölümler hakkında doğru bilgiyle beklide istediğiniz mesleği doğru bir şekilde öğrenme imkânına sahip olacaksınız.

 
 

Paylaş