Saraybosna Üniversitesi Nerede

bosna universitesi nerede

65 yıllık bir geçmişi olan Saraybosna üniversitesi nerede diye soracak olursanız. Bosna hersek in başkenti Saraybosna dadır. saraybosna eski bir geçmişi olan tarihi bir yerdir. Saraybosna üniversitesi Türkiye deki pek çok üniversiteden daha fazla öğrenci ve bölüm kapasitesi olan bir üniversitedir. Türkiye ile Saraybosna arasındaki farkları iyi gözlemlemek gerekiyor. Çünkü iki tarafında artı ve eksileri var. saraybosna üniversitesinin eğitim dili Boşnakçadır.

Saraybosna üniversitesi nerede peki diye soracak olursanız eğer Bosna hersek te en güzel ve en farklı üniversite diyebiliriz. Daha önce bizim topraklarımız içerinde olan Bosna hersek şimdi ise yabancı topraklarda olan bu ülke hala bizim için önemlidir. Bosna hersek te 1949 yılında kurula bu üniversite Bosna hersek in en fazla sağlam üniversitesi halindedir. Saraybosna üniversitesi nin yurt dışında olduğu için Anadolu Yurtdışı Eğitim İstanbul da pek çok ofisleri vardır. saraybosna üniversitesi sunduğu Avrupa şartlarında eğitim imkânı ile kariyer hedef yolumuzu kısaltıyor. Toplamda 15 fakültesi olan Saraybosna üniversitesi Bosna hersek in sarajove kentinde yer alıyor. Tarihi, kültürü ve modernliği ile bizi kendine çeken bu şehir eğitim ve öğrenimdeki kalitesi ile genç öğrencilerin dikkatini çekiyor. Saraybosna da Farkını hissettiren bu üniversite geleceğe aydınlık bir ışık ve enerji ile bakıyor. Saraybosna bir kültür ve medeniyet şehridir. Birçok medeniyetin bir arada olduğu modern ve etnik bir yapısı vardır Saraybosna nın. Saraybosna üniversitesine eğitim öğrenim için gidecek genç öğrenciler Saraybosna üniversitesi nerede sorusuna sürekli cevap ararlar. Saraybosna şehri eğitim olarak ise yüksek bir geleceğe sahip olacaktır. Saraybosna mimarisi ise savaş döneminde kötü bir şekilde yıpratılmış ve artık yeniden kurulmaya çalışılmaktadır. Osmanlı devletinin egemenliğini yaşayan bir şehir olduğu için Türkiye ile benzer yönleri oldukça fazladır. Saraybosna üniversitesinin bulunduğu bu şehir 380.000 nüfusa sahiptir. Saraybosna nın yüz ölçümü ise 1.277.000 km dir.

Saraybosna üniversitesi nerede diye soran genç kesim öğrenciler iyi biz izlenim ile modern ve etnik bir yapısı olduğunu anlayacaklardır.

 
 

Paylaş