Saraybosna Üniversitesi Taban Puanları

Saraybosna Universitesi Taban Puanlari

Bosna hersek te bulunan Saraybosna üniversitesinin taban puanları yoktur. Lise ve dengi okuldan mezun olduktan sonra başvuru yapan öğrencileri genelde kabul etmektedir. bosna hersek te okumak isteyen her Boşnak öğrencinin başvurabildiği gibi ülke dışından da başvuru yapılabilmekte. Bu yapabilmek için birkaç ülkede temsilciliği bulunan okula başvuru yapmak yeterli.

Saraybosna üniversitesi taban puanları anlamında bir anlayışa sahip değildir. Bu anlayış lise ve dengi okulların herhangi birinden mezun olmak ve üniversitede okumak için başvuru yapmak yeterli. Genelde yapılan başvurular kabul olmak da. Türkiye deki gibi lgs lys gibi kavram ve kurumların olmadığı herhangi bir sınava girilmeden üniversite okuyabildiği bir ülke olan Bosna hersek okumak isteyip de okuyamayan tük vatandaşları için bir kapı açmış durumda. Bu ülke ekonomisine ve üniversite kasasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca ülkemizde geçerli olan bir diplomaya da sahip oluyorlar ki bu Avrupa da da geçerli bir diploma. Saraybosna üniversitesi bölümleri puanları ülkemizde yani Türkiye deki gibi herhangi bir sınava girmeye gerek kalmadan sadece liseyi bitirdikten sonra okumak ve ilerlemek isteyen öğrenciler için uygun bir üniversitedir. Türkiye de yani ülkemizde ise üniversitelere giden yol çile ile harmanlanıp bilgi ve beceriyle harmanlanıp maddiyat ile devam etmektedir. Bu alanda Saraybosna üniversitesine girebilmek için sadece lise mezunu olmak yetmekte ve üniversitenin sizi kabul etmesi gerekmekte. Üniversite burs olanaklarından da faydalanabilirisiniz. Saraybosna üniversitesi taban puanları olmadığını sadece ülkede herhangi bir liseden mezun olmak gerektiğini belirtmiştik. Bu durumun olumlu ve olumsuz yanları da olmakla beraber ülkeye gelecekte ivme kazandırma konusunda büyük bir adımdır. Tabi ki zeki öğrencilerin elinden tutmakla öğrenimlerine katkı sağlayarak olur. Eğitim masraflarının belli bir kısmı ya da tamamı burs verilerek zeki ve çalışkan öğrenciler ülkeye millete dünyaya kazandırılabilir.

Saraybosna üniversitesi taban puanları olmadığı için bu üniversitenin herhangi bir bölümünden mezun olan öğrenciler Avrupa balkanlar ve Türkiye de denkliği kabul edilen diğer tüm ülkedeki üniversitelere başvuru yapabilir.

 
 

Paylaş