Saraybosna Üniversite Fiyatları

universite fiyatlar

Köklü bir geçmişi olan Saraybosna üniversitesinin Ülkemizde olduğu gibi Saraybosna üniversitesinde de belli başlı harç adı altında ücret alınmakta olup eğitim hayatına başlamakta ve geliştirmekte bireye yardımcı olmaktadır. Saraybosna üniversitesinde birçok bölüm vardır. Ülkemizde olduğu gibi lgs yâda lys sınavı bulunmamakta ve sadece şarları yerine getirmek yetmektedir. Tabi ki her üniversitede okumanın belli bir ücret karşılığı bulunmakta olup Bosna da okumanın da bir karşılığı vardır. Fakat ülkemize göre daha ucuzdur. Saraybosna üniversitesi fiyatları ile Türkiye de özel bir üniversite de 1 sene okumak Saraybosna da 4 yıl okumaya bedeldir. Yani ucuz ve kaliteli bir eğitim söz konusudur.

saraybosna üniversitesi fiyatları bölümden bölüme değişiklik göstermektedir. Saraybosna da eğitim ile başka ülkelerden gelecek olan öğrencilere makul fiyatlar ile üniversite eğitimi almayı ve bunun yanında barınma, danışma gibi birçok hizmeti de öğrencilere avantaj olarak sağlamıştır. Üniversitede tıp fakültesinde bir öğrenim yılı boyunca 3000 € tutarındadır. Eczacılık ve diş hekimliği bölümünün de bir öğrenim yılı ücreti tıp fakültesi ile aynıdır. Hukuk bölümü ise ülkemize göre daha makul bir ücreti vardır. Öğrenim yıllığı 600 € tutarındadır. Veterinerlik bölümünün bir öğrenim yıllığı ise 1500 € tutarındadır. Saraybosna sağlık bilimleri fakültesinde öğrenci olarak bulunmak da bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Fizik ve tedavi bölümünün yıllık öğrenim harcı 1000 €,Laboratuar Teknolojisinin bir yıllık öğrenim fiyatı  1000 €,Radyoloji ve Teknolojilerinin bir yıllık öğrenim harcı 1000 €,Sağlık ve Ekoloji bölümünün bir yıllık öğrenim fiyatı  1000 €,Sağlık Bakımı ve Terapi bölümünün- bir yıllık öğrenim fiyatı  1000 € civarındadır. Bu bölüm ve ücretler sağlık alanında okumak ve kendini geliştirmek isteyen bireylere bir öğrenim yılı için alınmakta olan ücretlerdir. Saraybosna üniversitesinde felsefe fakültesi de bulunmakta ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü yıllık öğrenim ücreti 1000 €,Felsefe Bölümü Pedagoji Bölümü Psikoloji Bölümü Sosyoloji Bölümünün de öğrenim ücreti yine aynıdır.

Saraybosna üniversitesi fiyatları uygun miktarda olup herkese hitap ederken eğitime verdiği değeri de fazlasıyla göz önüne serer.

 
 

Paylaş