Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi Taban Puanları

saraybosna tip fakultesi

Saraybosna üniversitesi uzun bir geçmişi olan 65 yıllık bir üniversitedir. Saraybosna üniversitesi tıp fakültesi taban puanları diye bir şey yoktur. Bosna hersek te bulunan Saraybosna üniversitesinin tıp fakültesi puanları yoktur. lise ve dengi okuldan mezun olduktan sonra başvuru yapan öğrencileri genelde kabul etmektedir. bosna hersek te okumak isteyen her Boşnak öğrencinin başvurabildiği gibi ülke dışından da başvuru yapılabilmekte. bu yapabilmek için birkaç ülkede temsilciliği bulunan okula başvuru yapmak yeterli.

Saraybosna üniversitesi tıp fakültesi taban puanları kavramı olmadığı için genelde yapılan başvurular kabul olmak da. Türkiye deki gibi lgs lys gibi kavram ve kurumların olmadığı herhangi bir sınava girilmeden üniversite okuyabildiği bir ülke olan Bosna hersek okumak isteyip de okuyamayan Türk vatandaşları için bir kapı açmış durumda. tıp fakültesi hayali olanlar için süper bir seçenek halindedir. Saraybosna üniversitesi. bu üniversitede tıp fakültesinin tarihi 1966 yılına gidiyor. Saraybosna üniversitesi tıp fakültesi Avrupa standartlarında eğitim verirken uzman ve kaliteli öğretim görevlileri sayesinde her geçen gün yeni doktorlar mezun etmektedir. Saraybosna üniversitesi tıp fakültesi sadece eğitim ve öğrenim vermekle kalmayarak klinik merkezi olarak ta görevini sürdürmektedir. Saraybosna üniversitesi tıp fakültesi 33 binadan oluşurken 2030 kişilik yatağa sahip modern ve son teklonojilerin uygulandığı bir binalarda hizmet vermektedir. . Saraybosna üniversitesi tıp fakültesinin 3511 tane de çalışan personeli vardır. Saraybosna üniversitesi tıp fakültesine kayıt olmak için vali tarafından onaylanmış lise diploması, adli sicil kaydı, sağlık raporu ve transkript belgesinin olması yeterli olacaktır. Saraybosna üniversitesi tıp fakültesinde verilen denklik ile farklı ülkelerde de mesleğinizi yapabileceksiniz. Haylinize kavuşmak için ise Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık merkezinden bilgi alarak bir adım önde hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Saraybosna üniversitesi tıp fakültesi taban puanları düşünceniz olmayarak başlayabileceğiniz en ideal üniversitedir. bu ülke ekonomisine ve üniversite kasasına yardımcı olmaktadır. En önemlisi genç kesimden oluşan beyin göçü ile kültürel zenginliği yaşamaktadır.

 
 

Paylaş